Paanikahood, rindkerevalud 16.05.12 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere

Minu probleem selline, et kuu aega tagasi esines esimest korda paanikahoog, mis tuli ei kuskilt, tekkisid ka koos sellega rindkere valud, kuna arvasin, et see on südamest tingitud, kutsusin kiirabi, kes tegi mulle EKG ja ütles, et süda on täiesti korras. Mingit diagnoos nad ei pannud. Sellest ajast peale olen kannatanud rindkere valude all, käisin perearstil, kes saatis kopsupilti tegema, mis ei näidanud mitte midagi ja perearst määras mulle diagnoosiks roietevaheline närvipõletik. Määrin ennast igasugu kreemidega jne valu ei kao. Nüüd viimase nelja päeva jooksul on mul esinenud paanikahoogu juba kaks korda ja enesetunne läheb hullemaks, rindkere valud jätkuvad, nüüd tekivad ka mingitel hetkedel hingamisraskused, nagu kopsud ei saaks õhku kätte, peas jookseksid nagu sipelgad ringi ja pea on uimane, reaalsustaju nagu kaoks. See selline sipelgavalu lööb ka kätesse, selga ja ka südame juurde kuskile. On ka peavalud. Olen väga mures oma tervise pärast ja omaette tekitab mulle seda ärevust juba see, et ma ei saa aru, mis minuga toimub, keegi kuskil midagi konkreetset nagu diagnoosinud pole. Millega võib olla tegu ja millest need häired tekivad, kuidas ma neist lahti saan, need segavad mu argielu, sest on tekkinud ka suur surmahirm nende hoogude pärast. Mida teha, kuhu pöörduda ?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Ärevushäire tekke täpseid põhjuseid ei teata. Ilmselt on vajalik pärilik eelsoodumus, lisaks ka tänapäeva elustiil - istumine arvuti taga, palju stressi ja pinget ja puudulik regulaarne füüsiline aktiivsus. Ärevuse ja depressiooni kätte ei surda, küll aga kannatab elukvaliteet. Kui seisund kestab kaua - tekivad kesknärvisüsteemi regulatsioonihäired - põhjusetud südamekloppimised, õhupuudus, tasakaaluhäired, jäsemete suremised jne. Tihti tekib ka krooniline valusündroom, kaelalihaste pingeseisund.
Ainsad ravimid tänapäeval on antidepressandid, millede toime ja kõrvalnähud on aga erinevad.
Arst peaks välistama muud haigused ja tegema õige valiku ravimite osas. Vältimatu on ka eluviisi muutus.

Tulge vastuvõtule.
Tel. 6 748 591
Dr. Ain Pajos