Aju-uuringu vajalikkusest 08.12.09 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

13a poisil on koolis probleemid käitumisega (segab õppetööd, räägib valju häälega, ei tööta kaasa). Tundub nagu oleks õpiraskused (probleemid eriti matemaatikaga). Algklassides oli nelja-viieline, head hinded tulid lihtsalt ja nüüd ei oska pingutada ja keskenduda, oleks nagu ka tähelepanuhäired.
8a olid tikid, raviti Fenibutiga. Tähelepanuvajadus on olnud väikesest peale suhteliselt suur ja selle saavutamiseks kipub veiderdama jne. Tal on kaasasündinud aordiklapi rike ja puudulikkus. Peavalud on pidevad juba mitmeid aastaid, oli perioode kus 5-6x nädalas. Perearst ei arva, et koolistressist. Viimasel ajal vähenenud, aga vähemalt 1 x nädalas. Sagedased ka ninaverejooksud (sageli öösiti). Üks tähelepanek - pupillid on pidevalt hästi suured, kuskilt on meelde jäänud, et see võib olla hapnikupuudusest, on see võimalik? Narkootiliste ainete kasutamisele küll mingeid muid viiteid ei ole.
Muidu on tubli spordipoiss, treenib 3-4 korda nädalas ning käib võistlustel.
Minu küsimus oleks, et kas näete vajadust aju-uuringu järele?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tegemist võib olla ADHD sündroomiga. Sellega tegelevad aga lasteneuroloogid ja psühhiaatrid. EEG (elektroentsefalograafia) uuring võib anda väärtuslikku lisainformatsiooni. Helistage tel 6 748 591

Dr. Ain Pajos