näolihaste värisemine 02.01.02 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere,

Olen 34a naine, saanud kilpnäärme ületalitluse vastast ravi (RAI 1,5 aastat tagasi), kilpnäärme hormoonid on nüüd korras, aga TSH on ikka madal (0.02). Vahepeal kui TSH tõusis normi, oli enesetunne enam-vähem korras. Siis kui TSH on alla normi (ka praegu) läheb lihaste (jalad, käed) värin tuntavamaks ja ka töövõime on ca 30% halvem. Viimastel aastatel olen märganud teatud muutusi oma näö kujus. Näo parem pool (põsk) on natuke suurem, eriti on see nähtav naermisel. Samuti on parem silm kuidagi punnis. Viimasel ajal on eriti tuntav rääkimisel ja naermisel, et suu läheb nagu grimassiks ja on imeliku kujuga ja huulte (näo) lihased ? (parempoolsed) värisevad. Samuti tunnen mingit pressingut peas. Unehäireid mul ei ole. Palun kommenteerige, kas minu kaebusel näokuju muutuse jms on mingit alust ja kas oleks vajalikud uuringud.

Arst vastas:

dr Katrin Kaarna

Neuroloog

Päevakirurgia Erakliinik Medex

Tänan Teid e-maili eest.

Teie poolt esitatud kirjelduse alusel soovitaksin Teil kindlasti pöörduda neuroloogi vastuvõtule. Pean vajalikuks diferentsiaaldiagnostiliselt välja lülitada neuroloogiline patoloogia.

Lugupidamisega,

Katrin Otsalt