valus nahk 22.11.01 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere! Millest võib põhjustatud olla see, et äkitselt nahk väga valusaks muutub.

Näiteks otsaees, käeseljal (need on tavalised kohad). Mitte just tihti, aga vahel hommikul ärgates ei saa teatud kohta puutudagi. Ära löönud ei ole. Ja siis veel

peanahk. Seal on samuti mõned väga valusad kohad katsudes. Peavalu ei ole. Ei oska ise arvata, millega tegu olla võib. Perearst ütles, et närvidest. Mida Teie arvate?

Suur tänu vastamast!

N, 32 a.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Närvijuure ärrituse korral võib valu kiirguda erinevatesse , vahel ärrituskohast üsna kaugel olevatesse kohtadesse vastava närvi varustusalal. Näiteks kuklanärvi ärritus 1. kaelalüli kõrgusel võib anda valuaistingu sama peapoole otsmiku- või kiirupiirkonda.

Dr. Ain Pajos