Mälu 27.04.02 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Lugesin eelnenud küsimusi-vastuseid, aga minul on veidi teised probleemid. Viimase kolme aasta jooksul olen täheldanud mälu nõrgenemist. Aastatetagused sündmused ja info, mida olen õppinud, on täpselt meeles, suudan probleemitult "üles leida" ja kasutada. Nüüd aga ununeb loetu paari päevaga, faktid ei püsi meeles, samuti enda räägitud tekst. Öeldakse, et ära valeta, pärast ei mäleta, mis rääkisid, mina aga unustan, kuidas asi tegelikult oli. Luban midagi teha, hetke pärast unustan selle, kuigi teeks meeleldi. Kümme aastat on minu töövahendiks olnud arvuti, mobiiltelefon hakkab vist kõrva külge kinni kasvama (töötan mobiiltelefoni müügifirmas). Paar korda kuus vaevavad peavalud, mis algavad kuklast ja suunduvad otsmikule ja silma taha. Leevendab Ibumax tablett.Kas need võivad olla põhjuseks. Närviarsti vastuvõtul naerdi mind välja, et 33. a naine ei ole selles eas, et mäluprobleemide üle kurta.

Anektoot minust:

"Ostsin endale loodusliku preparaadi kibuvitsast ja magneesiumist mälu parandamiseks"

"Kas mõjub hästi?"

"Ma ei tea, mul läheb kogu aeg meelest ära seda võtta"

Eluviisist: Käin jalgsi iga päev vähemalt 10 km, mul on väga liikuv koer, nädalavahetused veedan maal hobidega tegeledes, armastan hobuseid ja ratsutamist, mul on tore perekond, ma ei ole kunagi joonud, suitsetanud, pole ülekaaluline, naljakas, aga täiskuuga on unehäired, ka siis, kui kuu tuppa ei paista.

Kas peaksin ikkagi arste külastama või saate mingeid juhtnööre anda. Kardan õiget aega maha magada.

Tänan, et mu veidra kirja läbi lugesite.

Anne

Arst vastas:

dr Katrin Kaarna

Neuroloog

Päevakirurgia Erakliinik Medex

Tere Anne,

Väga tervistav on lugeda nii analüüsivaid ja eluterveid kirju-küsimusi, aitäh kirja eest.

Kirjast selgub, et olete 33 aastane ja mingeid stressi tekitavaid probleeme elus ei tohiks Teil olla.

Küsimu ainult, kas Teie päevaplaan ei sisalda liiga palju ülesandeid ja ei nõua samaaegselt korraga mitme ülesande lahendamist? Ehk on põhjus hoopis keskendumisraskustes?.

Kuigi Te nädalavahetustel suudate end tööst välja lülitada, kas Teie tööpäevad lõppevad alati tööaja piirides või peate töötama ka piki õhtutunde?

Kui Teie mäluprobleemid aga on tõesti ka juba töökaaslastele ja kodustele märgatavad, tuleks siiski pöörduda arstide poole, kes suudavad testidega ja vajadusel ka lisauuringutega määrata täpsemalt mäluhäire liigi ja võimalusel ka põhjuse.

Seniks soovitan hõlmikpuu ekstraktist valmistatud preparaate

( Ginko Biloba nime all).

Parimate tervitustega,

Teie Arst.