Mälu 27.04.02 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Lugesin eelnenud küsimusi-vastuseid, aga minul on veidi teised probleemid. Viimase kolme aasta jooksul olen täheldanud mälu nõrgenemist. Aastatetagused sündmused ja info, mida olen õppinud, on täpselt meeles, suudan probleemitult "üles leida" ja kasutada. Nüüd aga ununeb loetu paari päevaga, faktid ei püsi meeles, samuti enda räägitud tekst. Öeldakse, et ära valeta, pärast ei mäleta, mis rääkisid, mina aga unustan, kuidas asi tegelikult oli. Luban midagi teha, hetke pärast unustan selle, kuigi teeks meeleldi. Kümme aastat on minu töövahendiks olnud arvuti, mobiiltelefon hakkab vist kõrva külge kinni kasvama (töötan mobiiltelefoni müügifirmas). Paar korda kuus vaevavad peavalud, mis algavad kuklast ja suunduvad otsmikule ja silma taha. Leevendab Ibumax tablett.Kas need võivad olla põhjuseks. Närviarsti vastuvõtul naerdi mind välja, et 33. a naine ei ole selles eas, et mäluprobleemide üle kurta.

Anektoot minust:

"Ostsin endale loodusliku preparaadi kibuvitsast ja magneesiumist mälu parandamiseks"

"Kas mõjub hästi?"

"Ma ei tea, mul läheb kogu aeg meelest ära seda võtta"

Eluviisist: Käin jalgsi iga päev vähemalt 10 km, mul on väga liikuv koer, nädalavahetused veedan maal hobidega tegeledes, armastan hobuseid ja ratsutamist, mul on tore perekond, ma ei ole kunagi joonud, suitsetanud, pole ülekaaluline, naljakas, aga täiskuuga on unehäired, ka siis, kui kuu tuppa ei paista.

Kas peaksin ikkagi arste külastama või saate mingeid juhtnööre anda. Kardan õiget aega maha magada.Tänan, et mu veidra kirja läbi lugesite.

Anne

Arst vastas:

Katrin Kaarna

dr Katrin Kaarna

Neuroloog

Päevakirurgia Erakliinik Medex

Tere Anne,Väga tervistav on lugeda nii analüüsivaid ja eluterveid kirju-küsimusi, aitäh kirja eest.

Kirjast selgub, et olete 33 aastane ja mingeid stressi tekitavaid probleeme elus ei tohiks Teil olla.

Küsimu ainult, kas Teie päevaplaan ei sisalda liiga palju ülesandeid ja ei nõua samaaegselt korraga mitme ülesande lahendamist? Ehk on põhjus hoopis keskendumisraskustes?.

Kuigi Te nädalavahetustel suudate end tööst välja lülitada, kas Teie tööpäevad lõppevad alati tööaja piirides või peate töötama ka piki õhtutunde?

Kui Teie mäluprobleemid aga on tõesti ka juba töökaaslastele ja kodustele märgatavad, tuleks siiski pöörduda arstide poole, kes suudavad testidega ja vajadusel ka lisauuringutega määrata täpsemalt mäluhäire liigi ja võimalusel ka põhjuse.

Seniks soovitan hõlmikpuu ekstraktist valmistatud preparaate

( Ginko Biloba nime all).Parimate tervitustega,Teie Arst.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Neuroloogia

mälu

Kas SM võib halvendada mälu- asjade meelespidamist...?

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

võib.

Loe edasi

INIMESE MÄLU

Natuke laialivalguv küsimus, kuid loodetavasti vastatav. Kas on mõtet pikkadel koolitustepäevadel, kui aju suudab fikseerida sealt ainult osa? Ja kui palju see osa oleks? Olen tähele pannud, et 9-tunnisest ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Ilmselt on probleem teies. Meeldejätmis võime on individuaalne aga sõltub ka tervislikust seisundist.

Dr. Ain Pajos

Loe edasi

mälu

Olen 50 ligi naine. Mälu halvenemise põhjuseks ilmselt verevarustus- ja ainevahetushäired, nagu Teie eelnevatest vastustest välja lugeda võin. Mida siiski teha mälu parandamiseks? Olen kuulnud kiidetavat ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Tõestatult mälu taastavaid tablette ei ole olemas. Äsja on tulnud kasutusse uusimad väga kallid ravimid mis pidurdavad mälu halvenemist.
Teie puhul on tähtsam selgitada mälu halvenemise põhjus. Sageli ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: