imiku uni 03.04.02 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere,

siin küll pole eraldi lasteneuroloogi, aga küsimus on ikka, nimelt et 2,5 kuune laps magab korraga 30 minutit, siis ärkab. Uuesti magama ei jää, aga on unine ja rahutu. Peale järgmist söögikorda on jälle natuke aega üleval, siis mingi hetk väsib ära, jääb lõpuks süles kussutamise peale magama ja ärkab täpselt 30 minuti pärast. Ka õues on tavaliselt 30 minuti pärast silmad lahti, aga siis jääb uuesti magama ning magab hästi pikalt. Öösel magab enamvähem normaalselt. Ise olen aastaid põdenud kilpnäärme alatalitust, raseduse ajal olid analüüsid küll korras, aga kuuldavasti võib ka see lapse närve mõjutada. Kas ja mida saaks teha lapse une pikendamiseks? Kas peaks selle probleemiga üldse neuroloogi poole pöörduma? Tänan!

Arst vastas:

Katrin Kaarna

dr Katrin Kaarna

Neuroloog

Päevakirurgia Erakliinik Medex

Tere,Kirjast ei selgu kahjusks, kas teie beebi on Teie esiklaps.

Üldiselt imikute uni ongi üsna lünklik ja lühiaegne, kuid ka imikutel individuaalne( s.t et on beebisid, kes magavad ka päeval mitu tundi järjest).

Siiski jälgige oma beebit ja püüdke selgust saada, kas tema lühikese une põhjus ei ole gaasivalud, tühi kõht või muu tervisehäire. Eelkõige ikkagi vestlge oma lastearstiga. Kui laps kasvab normaalselt, võtab kaalust hästi juurde, ei ole paanikaks põhjust. Eelkõige peate aga ka ise olema rahulik, eriti, kui toidate last rinnapiimaga.Paraku kipub ema närvilisus sageli lapsele üle kanduma.

Seega, rääkige ikka oma muredest lastearstiga, kes ka last ise näeb ja oskab arngut hinnata.Parimate tervitustega,Teie arst.Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Neuroloogia

Lamictal ja imetamine

Tere!

Kuidas mõjutab Lamictal imikut, kes on rinnapiima toidul. Võtan Lamictali päevas 2x50mg

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Osa rohust läheb imiku verre. Annus on aga väike, ta on rohtu saanud kogu raseduse aja ja sellega harjunud. Tõenäoliselt sellest probleeme ei tule.

Dr. Ain Pajos

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: