alahuule tõmblemine 26.03.02 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere! Mureks väike probleem: nimelt hakkab vahepeal alahuul kontrollimatult tõmblema, mis tekitab väga ebameeldiva tunde. Millest see tekkida võib ja kas seda on võimalik kontrolli alla saada (mulle tundub, et mitte).

Aitäh!

30 a. naine

Arst vastas:

Katrin Kaarna

dr Katrin Kaarna

Neuroloog

Päevakirurgia Erakliinik Medex

tere,Põhjuseks, miks tekivad periooditi näo väikeste/ miimiliste lihaste kontrollimatud tõmblused, on enamasti ülepinge ja tihti ka üleväsimus.

Ravimit selle leevendamiseks ei olegi. Alustada tuleks aga oma päevakava ülevaatmisest.Kui leiate, et enamuse ajast täidab seal töö ja sellega seonduvad probleemid, leidke aega rohkem puhkuseks, värske õhus viibimiseks ja sportimiseks.

Kui eelpoolnimetatu mingit efekti ei anna, pöörduge oma arsti poole, kes võib lisada ka medikamntoosse ravi rahusti või unerohu näol, kuid see olgu ikka varuvariandiks.parimate tervitustega,Teie arst.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Neuroloogia

Silmaaluse tõmblemine

Tere,
Olen 32-aastane naine. Mul on juba peaaegu kuu aega ühe silma alune tõmmelnud: hommikul ärgates ei tõmble, kuid päeva jooksul, vahel varem, vahel hiljem, hakkab tõmblema, ja tõmbeb kuni magamajäämiseni ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Ilmselt on tegu kroonilisest stressiseisundist tingitud lihastoonuse regulatsioonihäirega. Tuleks muuta elustiili - rohkem liikumist. Ravi tablettidega on pikaajaline.

Dr. Ain Pajos
tel. ...

Loe edasi

kävarrelihaste tõmblemine

Olen 56 aastane naine.Tervis normaalne,vererõhk ainult kõrgem.
Probleem on selles ,et vasaku käe lihased küünarnukist allapoole tõmblevad
peaaegu terve päev.Millest see on?

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Variante on mitu. Tuleb minna arsti vastuvõtule.

Dr. Ain Pajos
6 748 591

Loe edasi

öine tõmblemine

tere! minu abikaasal (24a,meesterahvas) ööseti tõmbleb juba ligi kolm aastad.Ta näeb unes, et on kuskil kõrgel ja ta on kukkumas. kuidas sellest öisest tõmblusest lahti saab?

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Tõmblused unne vajumisel ja erinevatel uneperioodidel on normaalne nähtus.

Dr. Ain Pajos

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: