Uuring 26.09.16 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere! Käisin MRT uuringul, kuid hetkel on arst ära ja järjekorrad pikad.
Kas on midagi ohtlikku ja kiireloomulist antud vastuses:
Saatediagnoos: karotiidarteri sündroom?#MRT-uuring peast T1-, T2-, FLAIR-, DWI/ADC sekventsides + MRA ajuarteritest TOF-sekventsis. Peaaju liikvoriruumid on eakohase laiusega, olulise asümmeetriata. Kohati on perivaskulaarsed ruumid laienenud. Erinevates sekventsides ajukoes patoloogilist koldeleidu ega difusioonimuutusi ei tähelda. Luulised struktuurid ja PNS on iseärasusteta. MRA uuringul a. basilarise keskosa ei visualiseeru - oklusioon. Mõlemad tagumised ühendusarterid tavalisest laiemad ja tagumiste ajuarterite P1 segmendid eristatavad. P2 segment vasakul ei tule selgelt nähtavale, väga kitsas (hüpoplastiline), paremal jälgitav. Keskmised ajuarterid tavapäraselt visualiseerunud, eesmisel ajuarteril on kolm A2 haru - esineb persisteeruv mediaanarter. Sisemised unearterid intrakraniaalses osas mõnevõrra ebaühtlase valendikuga, olulist stenoosi esile ei tule. ARVAMUS/SOOVITUSED A. basilarise oklusioon keskosas. Eesmiste ja vasaku tagumise ajuarteri anatoomilised eripärad.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Uuring on abivahend ja ainult selle alusel järeldusi teha ei saa. Toodud leid võib põhjustada väga erinevaid ja raskeid tervisehäireid, võib esineda aga ka oluliste nähtudeta.
Dr. Ain Pajos

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Neuroloogia

ikka valuik keel

Tere!

Millised arstid ja kus teostatakse keeleuuringuid? Perearst ei oska mind kuhugi saata. Nädal varem kirjutatud kirjas kirjeldasin kõike, mida minu keeleprobleemiga on ette võetud:

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

helistage tel. 6 748 591
Dr. Ain Pajos

Loe edasi

Meningioomi uuring

Tere!

Pool aastat tagasi avastati mul MRT uuringu käigus ajus meningioom. Nüüd peaksin mineme uuele uuringule, et selgitada, kas on toimunud mingisuguseid muutusi. Sooviksin teada, kas kompuuteruuring, ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

UUringud ei ole analoogsed. Meningioomi näitab paremini kompuuteruuring.

Dr. Ain Pajos

Loe edasi

Mida kujutab endast ENMG uuring ?

Tere ! Palun öelge kas Rakveres ka sellist ENMG uuringut tehakse ja mis see endast üldse kujutab ning kas selle uuringu tegemiseks pannakse haiglasse või piisab ainult visiidist arsti juurde ja kas lapse ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

ENMG uuring aitab selgitada närvikahjustuse iseloomu ja asukohta. Rakveres seda ei teostata. Uuring võtab aega umbes 0,5 tundi ja haiglasse ei panda.

Dr. Ain Pajos

Loe edasi

MRI-uuring

Tere, Dr. Leo Schotter!

Olin Värska sanatooriumis ja Dr.Jüri Juhansoo soovitas mulle MRI-uuringu. Mis uuring see on, kus ma saan seda teha ja palju see maksab?

Olga.

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Olen Ain Pajos

Loe edasi

Aju uuring

Kui palju maksab aju uuring?

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

EEG uuring (elektroentsefalograafia) - 500 krooni.

Dr. Ain Pajos
6 748 591

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: