Absaansid 26.09.16 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere.
Lugesin läbi kõik Teie epilepsia teema vastused ja hakkas silma, et absaansid võivad ka ise ära kaduda. Minu 7 aastasel tütrel pole alates avastamisest 6 kuu jooksul midagi halvemaks läinud, koolis kiidetakse ja teeb kõike nagu teised lapsed.
Kas on lootust, et haigus ise taanduks? (diagnoos alles saadud ja ravi pole veel määratud)
Kas võiksime peale EEG veel mõningaid uuringuid teha enne kui diagnoosis kindlad oleme ja lapsele määratakse tabletid pikkadeks aastateks?

EEG vastused ka manusena kaasas.

Mures lapsevanem

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Absaansid reeglina taanduvad lapseea möödudes ja võib järgneda tervenemine. Oluline on siiski õige diagnoos.
Määrav on EEG leid ja hoo kliinik. Muud uuringud peaksid olema normis.
Manused ei avane.

Dr. Ain Pajos