Peavalu kuklapiirkonnas ja pearinglus. 27.07.16 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Juba aastaid on mul üleval kaela ja kukla piirkonnas valud. Sõrmega vajutades tunnen neid kahte kohta mis valutavad. Peale surudes on valu suurem. See levib tasapisi üle tavaliseks peavaluks üle kogu pea. Sel hetkel kui kael/pea valutab ja teen pearinge, kael kragiseb. Vahel aitab magamine. Vahel vastupidi, et õhtul magama minnes pole midagi ja hoopis hommikul valutab. Nüüd on mul viimased 10 päeva ka pidev pearinglus ja ei suuda hästi keskenduda millelegi.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tegemist on ilmselt pingepeavaluga, mille põhjuseks kaelalihaspinge ja surve kuklanärvidele. Pearinglustunne võib olla seoses kaelaga, sisekõrva häirega või kestva stressiseisundiga. Vajate neuroloogi konsultatsiooni.

Tel. 6 748 591

Dr. Ain Pajos