Vaktsiinide võimalik kõrvalmõju 08.07.15 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere. Ilmselt olen küll hüpohondrik, pluss kannatan ka ärevushäire käes. 4 nädalat tagasi sain puugi ja teetanuse/difteeria vaktsiini süstid. Siiamaani on läinud ilma kõrvalmõjuteda aga õnnestus rumala peaga guugeldada võimalike kõrvalmõjusid. Hüpohondriku suurim viga mida ta võib teha. Tänaseks päevaks siis jalgades tuim tunne ja ka käed tunduvad kuidagi nõrgana, lisaks veel üleüldine kehv enesetunne. Ma ei oska ise öelda kas nad reaalselt ka nõrgemad on. Üleüldine ärevustase on ka loomulikult sellega koos üleval, väga raske on eraldada milline sümptom võiks õige olla ja milline mitte.
Kas ma peaksin minema neuroloogi vastuvõtule ja kui kaua üldiselt vaktsiinide võimalikud kõrvalmõjud võivad ilmneda?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

pöörduge selle küsimusega perearsti poole.

Dr. Ain Pajos

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Neuroloogia

Pea on uimane

Viimased nädal aega olen tundnud kohati kerget peapööritudt ja väsimustunnet.
Kaks ja pool nädalat tagasi tehti puugivahtsiini süst. Äkki on selle mingi kõrvalmõju, või peaks minema uuringutele?

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Põhjus ei ole ilmselt vaktsiinis. Külastage perearsti.

Dr. Ain Pajos

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: