Kuidas olla kindel, et tegemist on auraga migreeniga, mitte millegi hullemaga. 29.01.15 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere, minul on mure imeliku tervise probleemiga millele pole perearst põhjust leidnud, hiljuti kuulsin tuttavalt, et ka temal on sarnased sümtomid ja diagnoositi auraga migreen.Tavaliselt saab see alguse juba paar päeva ennem, kui enesetunne on väga kehva, tuikav peavalu ja meeletu nõrkus on. Siis,kui see hoog peale hakkab tulema, tunnen kõigepealt kuidas vasak käsi hakkab surisema ja järjest tuimemaks muutuma, siis juba ka põsk ja ka nagu keel ja kurk ka, nägemine on väga udune, kõik kajab nagu peas ja rääkida ei saa,Selline olek kestab tavaliselt kuskil 30 min- kuni tund.Peale seda on ka paar päeva nõrkus pEAL.Nende hoogude sagedus on väga erinev mõni aasta on olnud vaid paa korda ja vahest on mitu korda kuu juuksul.Nüüd alles hiljuti oli ka selline kummaline juhtum, kus oli lihtsalt nõrkus peal ja pea veits valutas ja ma äkitselt püsti tõustes ei tundnud oma vasakut jalga, arvasin algul,et lihtsalt istusin kuidagi valesti,et suri ära korraks, aga edasi kõndides,ei tundnud üldse jalga ja kukusin pikali, õnneks läks tuimus ruttu üle, kuskil 10 min, kestis,See hirmutas ikka väga ära. nüüd paar päeva hiljem,tuli hoog peale, kus jälle vasak käsi ja nägu oli tuim ja rääkida ei saa jne, nagu varasemalt kirjutasin. Kas te saaksite mind nendes küsimuses aidata, et millega võiks tegu olla ja kuidas seda vältida, mis võivad olla tagajärjed ja kelle poole peaksin pöörduma,et abi saada, kuna see on juba väga hirmuäratav.Veel mida olen täheldanud enda juures on see, et ei suuda korralikult magada ööse, ärkan pidevalt ülesse ja on raske magama jääda,stressi nagu ei tohiks omateda olla. ei tea kas see võib olla seotud,nende hoogudega?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Auraga migreen on tõenäoline. Asja selgitamiseks tuleks tuimus- ja nõrkustunde ajal minna mõne suurema haigla EMO vastuvõttu vajalike ajuuringute koheseks teostamiseks. Kui uuringud tehtud aga selgust pole, tulge vastuvõtule.

Tel 6 748 591
Dr. Ain Pajos