mälu 15.02.02 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere.

Minu mees on 23.aastane. Ühel õhtul Tallinnast töölt koju sõites kukkus ta poolel teel kokku. Autoga sõites läks tal silme eest mustaks ja seest tuliseks. Ta peatas auto teeääres kinni ja tahtis autost välja minna, kuid edasi ta ei mäleta, mis juhtus. Mitu tundi hiljem ( ta ise arvab, et vähemalt 4 tundi) tundis ta kuidas keegi möödasõitja teda raputas ja andis talle nuuskpiiritust. Kui ta öösel koju jõudis oli ta näost valge ja külmavärinates. Järgimne päev käis ta arsti juures. Seal öeldi, et vererõhk on kõrge 135/90 ( muidu ei ole) ja veresuhkur oli madal ning talle tehti süst. Südame tegevus oli normaalne. Juba õhtul tundis ta jälle ennast normaalselt. Tahaksin teada, kas ta peaks veel mingisugustele uuringutele minema või millest võis see juhtuda. Muidu on ta kogu aeg terve olnud.

Ettetänades K.K.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kindlasti peaks tal teostama südameuuringu (EKG), korduvalt määrama veresuhkru taseme ja kui eelnevad on korras teostama aju uuringu (EEG).

Dr. Ain Pajos

tel.:6 748 591

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Neuroloogia

mälu

Kas SM võib halvendada mälu- asjade meelespidamist...?

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

võib.

Loe edasi

INIMESE MÄLU

Natuke laialivalguv küsimus, kuid loodetavasti vastatav. Kas on mõtet pikkadel koolitustepäevadel, kui aju suudab fikseerida sealt ainult osa? Ja kui palju see osa oleks? Olen tähele pannud, et 9-tunnisest ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Ilmselt on probleem teies. Meeldejätmis võime on individuaalne aga sõltub ka tervislikust seisundist.

Dr. Ain Pajos

Loe edasi

mälu

Olen 50 ligi naine. Mälu halvenemise põhjuseks ilmselt verevarustus- ja ainevahetushäired, nagu Teie eelnevatest vastustest välja lugeda võin. Mida siiski teha mälu parandamiseks? Olen kuulnud kiidetavat ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Tõestatult mälu taastavaid tablette ei ole olemas. Äsja on tulnud kasutusse uusimad väga kallid ravimid mis pidurdavad mälu halvenemist.
Teie puhul on tähtsam selgitada mälu halvenemise põhjus. Sageli ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: