Lihase tundetus 01.04.14 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Abikaasa parema jala kintsu piirkonnas ei tunne lihast praktiliselt kogu väliskülje ulatuses. Probleem tekkis peale suurt shokki. Paar aastat tagasi oli samas kohas sama probleem. Ainult ca 10 cm ulatuses. Aastaga probleem kadus. Arstilt abi ei saanud.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Reie eesmise-külgmise pinna tundetus võib tekkida seoses nahanärvi kompressiooniga samapoolses kubemekanalis, põhjuseks suur kõht, rasedus, kubemesong vms. Põhjuse kadumisel nahatundlikkus taastub aegamööda iseeneslikult. Kui kaasub ka valu või põletustunne, on vajalik pikem ravi.

Dr. Ain Pajos
neurodiag.ee