Peavalu raseduse ajal 29.01.14 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Nüüdseks olen 10 päeva kannatanud migreenilaadsete peavalude all. Nii kui hommikul silmad lahti teen, hakkab pea valutama.

Olen ivf'i rase 11+2.

eelmine nädal lõpetasin ära rohud, mida kasutasin raseduse toetamiseks: estrofem 3tk päevas, progesteroon ja predinsolon-richer 4tbl päevas. Igat annust vähendasin arsti soovitusel kahe päeva kaupa.

Ma arvan, et mul on prednisoloonist võõrutusnähud, aga kuidas ma selle endale selgeks saaksin teha, mis analüüse ma peaksin laskma teha perearstil ning mis järeldusi ma neist analüüsidest teen?
Olen kuulnud, et kes on samas olukorras olnud, on rohuga uuesti alustanud ning siis tasapisi pikemaajaliselt end võõrutanud... kas see on lubatud?

Ma lihtsalt ei suuda enam peavalu kannatada ja tundub, et see ei möödu iseenesest...

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Igapäevased peavalud ei ole iseloomulikud migreenile. Kui kaua olete prednisolooni võtnud? Selle ravimi ärajätmiseks peav teadma senist raviskeemi, nii et parimat nõu saab anda ravimi määranud arst. Peavalu põhjus vaja aga selgitamist - abi oleks neuroloogi konsultatsioonist.
Tel. 6 748 591

Dr. Ain Pajos

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Neuroloogia

Peavalu raseduse ajal

Tere!
Olen neljandat päeva hädas tuksuva peavaluga pea vasakul poolel ühes punktis. Valu tuleb ja läheb nagu jumal juhatab - ühel hetkel on kõik korras ja ei tunne midagi, teisel tuksub jälle niimoodi, ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Kuna valu põhjuseid on mitu, tuleks siiski külastada neuroloogi diagnoosi selgitamiseks.

Dr. Ain Pajos
6 748 591

Loe edasi

Peavalu

Olen teie patsient ja võtan praegu migreeni profülaktikaks ravimit Propra- ratiopharm 40. Olen nüüdseks seda võtnud neli kuud ja peavalud on taandunud, võib öelda et ei esinegi. Tahaksin nendega nüüd lõpetada ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Õigem oleks ravimist nüüd paari nädala jooksul loobuda.

Dr. Ain Pajos

Loe edasi

peavalu

Missugune peavalurohi on raseduse ajal kõige ohutum? Peavalusid on küll üsna harva, aga ilma tabletita läheb valu üle alles järgmisel päeval ja see on kaunis raske kannatada. Tavaliselt on ibuprofen hästi ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Paratsetamool 500 mg. võimalikult valuhoo algul.

Loe edasi

Migreenihoog raseduse ajal

Kogesin raseduse teisel kuul migreenihoogu: alguses migreeniaura, siis peavalu ja oksendamine. Kogu asi kestis vaid ühe õhtu. Murelikuks teeb see, et perekonnas on migreenikud nii ema kui õde kui õe väike ...

Katrin Kaarna

Vastas dr Katrin Kaarna

Teada on, et nn. "t?elise" migreeni korral hoogude sagedus raseduse ajal väheneb v?i kaovad hood hoopiski. Teie puhul on lugu hoopis vastupidine.

Rasedus v?ib siin igal juhul olla vallandav ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: