Tükk kurgus, kõrv kumiseb, hingata on raske 10.06.13 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Minu praegune elu on nagu õudusunenägu, mis kunagi otsa ei lõpe, ühesõnaga muresid ja probleeme on kuhjaga ning kõige hullem on see, et ei näe kusagilt lahenemist ka. Närvid on korrast ära, sellest saan ise ka aru. Kõige hullem on tükk kurgus ja vasak kõrv kumiseb pidevalt, isegi eriti närvilistel päevadel on hingata raske. Esimest korda oli mul selline "kurgu jama" 2005 aastal, käisin mitu korda kurguarsti juures ja midagi ei leitud, lõpus öeldi, et probleemon närvides ja kirjutati DIAPOZAM (oli midagi sellist), pidi päris tugev ravim olema, aga minul tegi see olukorra peaaegu et korda, päev-päevalt läks paremaks ja lõpuks kadus see tükitunne kurgus ära. Nüüd on elu jälle jube närviliseks muutunud, oleks mingit ravi tarvis, sest niimoodi ka ei suuda enam, unehäired veel pealekauba.
Vastust ootama jäädes!

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tükitunne kurgus on tüüpiline ärevushäire ja depressiooni korral. Raviga ia eluviiside muutmisega on paranemine väga tõenäoline.

Tel. 6 748 591
Dr. Ain Pajos