Keha värisemine 31.05.13 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere. Minu suureks mureks on keha värisemine (sinna alla kuuluvad pea, silmalaud, käed - tegelikult kogu keha, kui teen midagi). Ma ei suuda oma värisemist kuidagi kontrolli all hoida. Värisemine segab mu igapäevatoiminguid. Olen väga palju tundnud piinlikust oma värisemise pärast. Nii palju, kui ma end mäletan, on minul see haigus kogu aeg olnud ja nii on ka mu vennal ja isal samuti. Vennal on isegi veel hullem. Allkirjakirjutamine isegi on kui õudusunenägu ja eriti veel siis, kui keegi näeb, kuidas värsen. Värisemise tõttu ei taha ma rahvarohketes kohtades käiagi ja tööle ma ka seepärast ei suuda minna. Olen käinud Viljandis, Tartus, Rakveres sellega arstidelt abi otsimas, kuid kõik ütlevad sama. See haigus käib minuga kaasas ja ma ei saa sellest lahti. Kirjutati välja rohte, mis pidavat seda haigust leevendama, kuid rohtudest ma pole abi saanud. Olen valmis läbi tegema mida iganes, et seda haigust kontrolli alla saada. Puberteedieas kutsuti mind lausa seetõttu `elavaks vibraks` . Oleksin vajadusel nõus käima läbi kasvõi operatsiooni, kui see oleks võimalik. Nägin 30.05.13 Reporteris, et USA Kalifornia ülikoolis tehti ajuoperatsiooni.
Jään vastust ootama
tervitades

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tegemist võib olla nn. essentsiaalse treemoriga mis on perekondlik . Väga sageli on värin siiski tagasihoidlik ja on ka ravimitega leevendatav. Tegemist ei ole raske, progresseeruva ja invaliidistava haigusega. Ajuoperatsioone selle raviks Eestis ei tehta.

Dr. Ain Pajos

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Neuroloogia

käte värisemine

käte värisemine

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

mis on küsimus?

Loe edasi

Parkinson?

Olen naine, 37 aastane, vähemalt 10 aastat vaevab mind käte värisemine. Algul ilmnes see erutus ja ärevusseisundites, aasta aastalt on asi hullemaks läinud. Liigesed valutavad. Mõned aastad tagasi pöördusin ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Ilmselt ei ole tegemist Parkinsoni haigusega. Olukorra täpsustamiseks on vajalik neuroloogi konsultatsioon.

Dr. Ain Pajos

Loe edasi

käte värisemine

pidev kätevärin, mis segab juba igapäeva elu - kas on võimalik abi saada nuroloogi juurde pöördudes??????

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Tõenäoliselt on.

Dr. Ain Pajos
6 748 591

Loe edasi

käte värisemine

66 aastasel mehel esineb käte värisemine, vahest vähem vahest rohkem. Esineb ka pearinglust. Mida peaks tegema ja kuhu pöörduma, et sellele leevendust saada?

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Tuleb pöörduda neuroloogi vastuvõtule.

Dr. Ain Pajos
6 748 591

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: