Kas vaja minna neuroloogi juurde ? 08.03.13 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere

Selline mure, et käisin paar kuud tagasi hambaarstil ja tehti tuimestussüst, millest hakkas jube paha olla... Peale seda hakkas pea kuidagi surisema ja surumistunne, mis pole siiani ära läinud. Natuke ehk on vaiksemaks läinud see surisemis heli. Ja käsi ei jõua üleval hoida, hakkan patsi punuma ja poole pealt ei jaksa enam, käed hakkavad surisema ja surevad ära.
Vahel ka sellised külmavärinad ja siis samas jube palav olla.
Südame pool ka mingid torkivad valud, kuigi paar kuud tagasi tehti ekg ja kõik oli korras, kuigi arst kirjutas mingid südamerütmi häirete rohud ja ütles, et kui tunned vajadust, siis võta ja ainult pool... ja ma ühe korra siis võtsin pool, aga hakkas kuidagi veel hullem olla...
Siis soovitas võtta naistepuna kapsleid, võtsin neid ka 4 päeva ja hakkas ka kuidagi halvem olla, see surumis tunne peas läks hullemaks ja see sumin ja surin ... Ja tekkis selline vastik ärevus, selline tunne nagu liblikad kõhus jne .
Jube väsimus on peal, tõusen ja juba 1h kuni 2 h hiljem tahaks magada...
Käisin ka kilpnäärme arstil ja kilpnäärme proovid on normi piires.
Selline mure ka veel, et ärritun kergesti, võtsin beebipille ja asi muutus veel, veel hullemaks ... ja jätsin ära need ... ja nüüd on parem, aga ikkagi kuidagi muretsen ja ärritun...

Kas oleks vaja neuroloogi juurde pöörduda ?

terv.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Võimalik, et tegemist on pikaajalisest ärevusest tingitud närvisüsteemi regulatsioonihäiretega. Kui vereanalüüsid on korras, tuleks seisundi püsimisel pöörduda neuroloogi või psühhiaatri vastuvõtule.

Dr. Ain Pajos