Probleemid magamisega / parasümpaatilise närvisüsteemi puudulik tegevus 04.02.13 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Mul on nii kaua, kui ma mäletan, olnud väga raske magada. Mul on selgesti meeles, kuidas mul lapsepõlves pärast voodisse heitmist ikka tükk aega aega läks, enne kui lõpuks uinusin. Samuti on mul eluaeg müra magamist seganud. Näiteks on kujuteldamatu, et ma suudaksin uinuda, kui toas mängib televiisor või inimesed räägivad. Viimased umbes 20 aastat olen maganud kõrvatroppidega. Ma ei kujuta üldse ette, mis ma ilma teeksin.

Igasugused "asjatundjad" juravad mulle stressirohkest tööst, ilmakaartest, padjapüüri materjalist, füüsilisest aktiivsusest jms., tahtmata kuidagi aru saada, et need uneprobleemid on mul lapsepõlvest saadik kogu aeg olnud, igasugustes kohtades ja oludes.

Ma kahtlustan, et ma olin lapsepõlves natuke autistlik, ja just sellised unehäired ongi tegelikult autismile tüüpilised, aga sildid mind tegelikult ei huvita. Mind huvitab, mida ma teha saaksin, et asi paremaks läheks.

Üsna hiljuti on kaks täiesti erineva valdkonna arsti esitanud oletuse, et mul on sümpaatiline närvisüsteem liiga aktiivne ja parasümpaatiline närvisüsteem tegutseb kuidagi puudulikult. Kas sellist asja saab kuidagimoodi testida? Kas selle parandamiseks on võimalik midagi ette võtta?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Noorukieas algavad unehäired võivad viidata ka mõnele kroonilisele haigusele nt. narkolepsia. Kas on tehtud ka lisauuringuid (EEG)? Toodud andmete põhjal ei saa aga asja täpsustada. Võimalik, et tuleks külastada unekliinikut.

Dr. Ain Pajos

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Neuroloogia

Närvisüsteemi häire

Tere

Töötasin 3 kuud Kreekas. Sellise töökorrmusega polnud ma harjunud, töötasin iga päev (ilma puhkepäevadeta) ja emotsionaalses mõttes polnud see töö minu jaoks, kuna kaldun introvertsusele ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Vajate psühhiaatri konsultatsiooni. Tõenäoline on depressiivne seisund ja ärevushäire. Ilmselt on vaja vahetada antidepressanti.

Loe edasi

Tasakaaluhäired!

Tere.Üks selline küsimus.Kuskil 3 nädalat on olnud tasakaaluhäired.nüüd olen võtnud poolteist nädalat betaserci.On läinud tunduvalt paremaks,aga vahest ikka on tasakaaluhäired.Kas oskate öelda kaua see ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Tasakaaluhäirete põhjuseks võivad olla probleemid ajus, väikeajus ,sisekõrvas ja närvisüsteemi regulatsioonihäired. Ravi on erinev, samuti prognoos.

Dr. Ain Pajos
tel. 6 748 591

Loe edasi

Ajutegevust stimuleerivad toonikud, tabletid jms.

Tere,

Kuna apteekides on laialdaselt müügil ajutegevust stimuleerivad toonikud, tablette jms, siis tekkis küsimus, kas pingelisel perioodil (lühiajalisel tarvitamisel näiteks 2 või 3 nädalat) ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Pingelisel stressiperioodil toonikumide kasutamisel järgnevad sageli probleemid närvisüsteemi regulatsioonihäiretena. Kasutada tuleks neid harva ja erandjuhtudel.

Dr. Ain Pajos

Loe edasi

enurees

Tere!

Tänan Teid 04.11.2003 vastuse eest.
Täpsustuseks- enurees all kannatav on meessoost.

Teie soovitusi ootama jäädes.

Katrin Kaarna

Vastas dr Katrin Kaarna

Tere,
Aitäh täienduse eest.
Meeste puhul on enureesi põhjuseks enamasti stresssituatsioon, eesnäärme suurenemisega seotud probleemid, samuti kasvajad ning põletikud kuseteedes.Arvestada tuleb ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: