Mis võib olla diagnoosiks selliste sümptomite puhul? 15.01.13 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Esimesed hood olid siis 2007. aastal, kus mulle väideti, et mul on paanikahood. Sellel ajal uskusin seda, kuna tol hetkel oli elu väga pingeline. Ning sümtomiteks oli: nõrkus, jalad kadusid alt ära, õhupuudus. Kuid tänasel päeval on mul ühe päeva jooksul 5-7 hoogu ning enesetunne on nõrk ja halb terve päeva, alates esimesest hoost. Sümptomeid esineb aga rohkem ning seisund on aastatega halvemaks läinud. Hoog näeb välja nii: esmalt tunnen, et enesetunne muutub kehvaks. Siis aga järsku ahmin suure valu tõttu õhku. Siis tunnen kuidas jalad muutuvad tuimaks ning istun või kukun põrandale. Seejärel tunnen kuidas õhku jääb väheks ning ahmin õhku. Samal ajal jooksevad ka pisarad. Järgmisena tunnen kuidas käed lähevad külmaks ning tunnen kuidas veri nagu ei liiguks ringi. Seejärel tunnen kuidas sääremarja veenid hakkavad tõmbama ning lihased on pingul. Samuti tunnen käe veenides tugevat valu ja tõmmet. Peale hoogu on kehas värinad, käed külmad ning veenid tõmbavad ikka edasi (korra olen saanud ka hoo pealt vererõhku mõõta ning see oli kuskil 90/165). Peale hoogu kus olen täiesti rahunenud on vererõhk 90/142 ning südamelöögid 72.
Mind teeb selline asi väga murelikuks. Kas see ikka on paanikahoog? Minu perearst ei ole minuga koostööst väga huvitatud, et seda uurida.
Kuhu ma võiksin pöörduda? Või kas muretsen üleliia?
Ette tänades

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Helistage tel. 6 748 591 ja tulge vastuvõtule asja selgitamiseks.

Dr. Ain Pajos