Vertigo, kõrge vererõhk 18.07.12 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Oen 72a naine. Nooruses ja keskeas ainsaks kaebuseks olid vegetatiivse närvisüsteemi häired. Pensionieaks probleemid taandusid ja tundsin end hästi. 2009a oktoobris tekkis raske tasakaaluhäire: ei saanud tõusta, avada silmi, oksendus. Kiirabi viis EMOsse, tehti tomograafia, vereanalüüs, tilguti. Diagnoos: vertigo. Peale seda 2a elasin probleemideta. 2012a algul algasid tasakaaluhäired uuesti, mis kaasnesid ajutise vererõhutõusega, kiire pulsiga. Perearst kirjutas rahusteid, kasutasin ka validooli, ednyti, taimseid rahustavaid tablette. Enesetunne on ikkagi väga halb, ebakindlus tänaval, ei saa pead ega pilku pöörata, võimatu vasakul küljel lamada, pakitsus vasakus peapooles, vasakpoolsed kaelasooned kanged, valulikud, hommikul väga raske tõusta. Juulis sattusin teise perearsti juurde, määras betaserci ja ednyti. 10.07 vereanalüüs korras, diagnoos vertigo. Viimase kuu jooksul olen 3 korda kutsunud kiirabi, vererõhk kuni 180-200 ja tugev tasakaaluhäire, ajuti kaob teadvus. EMOsse ei viida ja lähim aeg neuroloogi juurde augusti lõpus. Mida saaksin teha olukorra parandamiseks?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Et soovitada ravi, tuleb selgitada haiguse põhjus. 2009 a. atakk - vertigo oli tõenäoliselt seoses häirega sisekõrvas - see aga möödub nädala paariga. Kui nüüd pearinglus tekib seoses pea ja keha liigutamisega ja rahuolekus möödub kiirelt, võib põhjus olla sama. Kui aga esineb ebamäärane tasakaalutus seoses vererõhu tõusuga, võivad põhjuseks olla ajuvereringehäired. Asja selgitab läbivaatus.
Helistage tel. 6 748 591
Dr. Ain Pajos