lapse areng 28.01.02 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

lugu selles,et minu pea 4 aastaseks saav laps ei oska hüpata.suure pingutuse peale saab maast lahti umbes0,5 cm ja kramplikult.kas peaksin muretsema ja minema neurol. vastuvõtule.(muidu on liikuv ja tragi poiss-ronimine redelil tuleb hästi ja kiiresti välja).olen jälginud teisi lapsi-juba 2aastased hüppava,kui pallid.

Arst vastas:

dr Katrin Kaarna

Neuroloog

Päevakirurgia Erakliinik Medex

Nagu kõik muu, vajab ka hüppamine õpetamist.

Näidake is ette!

Hea meelega hüppavad lapsed algul alla väikestelt kõrgustelt ( näiteks trepiastmelt), kui neid julgustada ja käest algul kinni hoida.

Loodan, et sellele järgneb juba märksa julgem ettevõtmine ka lapse enda poolt.

Muretsemiseks, kui laps jookseb, kükitab, ronib jne ma küll praegu põhjust ei leia.

Lugupidamisega,