MRT vastus 12.12.11 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere...olen juba aastaid kimpus tasakaaluhäiretega ja ühepoolse raskustundega peas, millega kaasneb ka tihti pisaravool ühest silmast...Olen käinud ka teie juures, kus tehti uuring ja diagnoosiks pandi ärevushäire.Olen võtnud ka teie poolt kirjutatud rohtusid, aga kahjuks midagi pole paremaks läinud (kuigi 6-7 kuud oli täitsa norm tunne). Nüüd jälle siis see ebameeldiv tunne tagasi...tegin nüüd ka MRT peaajust, paluks teie hinnangut, kas see on korras? Mis ma üldse tegema peaks, et oma olemise korda saaks? MRT vastus...Aju külgvatsakesed, III jaIV vatsake on normaalse kuju ja laiusega, deformatsioonita ja dislokatsioonita. Ektsratserebraalsed liikvoriruumid on normaalsed. Oktsipitaalsel ca 2 cm diameetriga arahnoidaaltsüst. Ajukude on koldemuutusteta, aju hall-valgeaine vahekord vastab normile. Kraniaalnärvid, sisekõrva struktuurid ja sisemised kuulmekäigud on nähtavas osas tavapärased. Lisaleiuna seinapidine limaskesta paksenemine paremal maksillaarsiinuses. Kokkuvõte intrakraniaalsel ekspansioonile viitavat ei ole!

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

MRT leid ütleb, et mingit ajukahjustust ei ole. Ärevushäire korral esinevad sageli tagasilöögid ravi lõpetamise järgselt. Sageli tuleb väikest ravimi annust (nn. säilistusravi) kasutada mitu aastat. Oluline on elustiili muutmine.

Dr. Ain Pajos