Varvaste ja sõrmede kangestumine, valu rinnus 15.11.11 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere.
Mure selline,et viimasel ajal on muutunud sagedaseks varvaste ja sõrmede kangestumine. Näiteks kui olen nõusid pesnud, siis pärast näpud jäävad kangestunult samasse asendisse nagu nuustikut hoides ja nii umbes 5 minutiks või isegi kauemaks. Valulikud ei ole. Masseerides lõpuks olukord normaliseerub. Varbad kangestuvad täiesti suvalistel ajahetkedel.
Teiseks mureks vasak pool kehast. Öösiti olen ärganud, kuna olen unes näinud, et vasakus rinnakus nii tugev valu, et ei saa liigutada, ja kui ärkan, siis nii ongi. Samas ka väga raske hingata või asendit muuta, kuna see teeb valu hullemaks. Mingi aja pärast (vaikselt lamades ja lihtsalt oodates) läheb valu mööda ja ei anna mitu ööd tunda. Justnimelt ööd, kuna päeval ei ole sellist valu veel ette tulnud. Samas ei saa magada vasakul küljel, kuna vasak pea pool "sureb" ära, kui natuke kauem sellel küljel lamada. Hiljem tuleb see "sipelgate" tunne jne nagu siis, kui käed surevad... Palju ei saa arvutis olla, ega telekat vaadata, kuna süda läheb pahaks ja tekib kerge pearinglus. Olen arvuti taga ka minestanud viimase aasta jooksul 2 korda.
2010 alguses tehti pea kompuuteruuring seoses julma koduvägivalla juhtumiga ja siis ei olnud peas küll midagi näha, et valesti oleks. Seega küsiks nõu, millest võiksid minu mured tingitud olla?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kui sõrmede ja jalalihaste kangestumist on esinenud alates lapseeast, võib olla tegu päriliku eelsoodumusega. Võimalik on ka veres olevate mineraalide tasakaalu nihe - tuleks teha vereanalüüse.
Valu tõttu rinnaku taga tuleks teha EKG uuring ja konsulteerida perearsti või kardioloogiga.

Dr. Ain Pajos