Ühepoolne peavalu 31.08.11 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere,

probleemiks on juba kuu aega kestev peavalu paremal pool. Varem ei ole peavalu eriti muret valmistanud, aeg-ajalt on esinenud ühe-kahepäevaseid episoode, aastaid on probleemiks olnud valu abaluude taga ja seljavalu. Diagnoositud skolioos. Umbes kuu tagasi tekkis tuikav valu kuklas, mis valuvaigisteid ei vajanud , siis aga valu tugevnes, levides silma taha, vahel pealae paremale poole. Valu on selline pulseeriv. Valuvaigistid võtavad mõneks ajaks valu ära, aga siis tuleb tagasi. Viimasel ajal valutab ka öösiti, hommikul tõustes, siis valuvaigistiga läheb paremaks, aga õhtu poole tuleb valu tagasi. Ka on valu, pinget ja ebamugavustunnet kaela paremas osas, õlas , mis kiirgab kätte, eriti peale teatud sundasendit ( näiteks arvuti taga). Võtsin nädal tagasi 3 päeva ibuprofeni, läks korra paremaks, kuigi aeg-ajalt tundsin kuklas tuikamist või silma liigutamisel natuke valu. Täna hommikust on valu kuklas tagasi, valuvaigisti ei aita. Millega võiks tegu olla?

Tänan

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tegemist võib olla migrenoosse vaskulaarse peavaluga, mis võib muutuda väga sagedaseks. Lisaks ilmselt ka skolioosist ja lihaspingest kaelas tingitud kuklanärvi ärritus. Võiksite teha lülisamba kaelaosa Rö. ülesvõtted (perearst) ja tulla konsultatsioonile. Vajalik võib olla ka aju uuring (EEG) mille teostame kohapeal.

Tel. 6 748 591
Dr. Ain Pajos