Tundetud tuharad jne 10.08.11 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere. Alates 20 a on mul olnud pea-, kaela- ja abaluuvalud, kuna oli ühes asendis istuv töö kuni 2a. Olen käinud massaažis abaluu- ja kaelavaludega. Natukeseks ajaks aitab ja siis hakkab jälle vasakult abaluu(on kohe 1 punkt) valutama. Kaela pilt näitab kõhret 2-3 kaelalüli vahel ja pea kompuuter oli korras. On olnud juhtumeid, kus tõstsin hommikul voodis lihtsalt pead ette, kaelas käis krõks ja olin nagu halvatud ülakehast (kõik valu täis ja nagu kramp peal). Kiirabi käis tegi lõõgasti ja valusüstid ja paari tunni pärast sain liikuda. Siis jätkuvad ikka abaluu valud, vahel võtab vasakut kätt surema, paar korda on võtnud täitsa nagu jala alt ära. Aasta tagasi muutus parema jala tuhar tuimaks ja pole siiani massaaži abil taastunud. 2 nädalalat tagasi, hommikul ringi liikudes, lõi mul valu paremasse selja poolde ja liigutamisel lõi ka hinge kinni. Valuvaigisti ei aidanud, kirjutati Arcoxiat+ sirdaludi(ajab pea väga ringi käima). Peale seda läks ka vasaku jala tuhar küljelt tuimaks ja katsudes on nagu ka valus. Seksuaaltunnetus on ka peaaegu täiesti kadunud ning vahel sureb istudes istmik ja intiimpiirkond ära. Selgroo all pool käib vahel liigutades krõks, enne seda ei olnud. Perarst ütleb, et närvivalu ja ongi teema ühel pool. Selja röntgen näitas, et 1 astme selgroo kõverus. Muidugi ma küsisin perearstilt, et kas mul peab terve keha selleks ära surema, et mind saadetaks lõpuks probleemile lahenduse leidmiseks uuringutele. Siis sain alles saatekirja neuroloogile, kes ütleb sama, et seda on väga paljudel inimestel ja uuringutele tavaliselt ei saada. Ahastus tuleb peale, kuna olen noor. Olen nõus iseseisvalt minema ka Tallinna või Tartu arstile, sest kui alumine keha osa koos jalgadega varsti täitsa ära sureb, siis pole enam mingit elamisväärset elu. Sooviks Teie arvamust haiguse osas ja nõuannet, mida edasi teha.
Lugupidamisega

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kuna kaebusi on mitu ja haiguse kulg pikk, ei ole võimalik ammendavalt vastata kirjale. Võimalikud on diskihaigused kaela ja nimmepiirkonnas, närvide kompressioonisündroomid, aga ka kroonilisest stressist ja ärevusseisundist tingitud regulatsioonihäired. Vajalik on neuroloogi läbivaatus koos Rö. ülesvõtetega tutvumisega. Helistage septembrikuus tel. 6 748 591

Dr. Ain Pajos