Kanged jalatallad ja surevad käed 13.06.11 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere! Minu probleem algas väga äkki, umbes kuu aega tagasi. Esialgu oli hommikul tõustes ühe jala tala all võlvi kohas tugev valu, mis läks käies paari minuti jooksul üle. Nüüd on hommikuti jala tallad pigem tugevalt kanged, ka see läheb käies paari minutiga üle.
Viimasel ajal piisab ka vaid lihtsalt pikemast istumisest, et jalatallad oleksid püsti tõustes jällegi kanged.

Lisaks on hakanud käed öösel ära surema, seda juhtub lausa igal öösel. Kui küünarvars on voodis kõverdatud (enne magama jäämist), siis on kohati tunne, et veri ei käi ringi ja pean käe asendit muutma. Hommikuti vahel käed surisevad veel pikalt.

Millise arsti juurde peaksin pöörduma? Võiksin Quattromedis ka mõned analüüsid ise lasta ära teha, kuid millest alustada?
Kas see võib olla mõne aine puudusest? Magneesiumi tablette võtan küll korrapäraselt.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Jalgadega tuleks pöörduda ortopeedi poole, kuna probleem on labajala liigestes. Käte suremine tekib käenärvi kompressioonist kõverdatud käega magamisel ja ka igapäevase tööga seoses olevast käte ebaõigest asendist. Siin annab nõu ja ravi neuroloog.

Tel 6 748 591
Dr. Ain Pajos