Keele probleem 03.05.11 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere,
2004. aastal kirurgilisel operatsioonil minul eemaldati alumise lõua parempoolne tarkusehammas. Ilmselt operatsiooni käigus kahjustati lõuanärvi. Selle järel pool keelt ja keelealune ala osaliselt kaotasid tundlikkuse, tekkisid ebameeldivad tunded nagu keel muutus vähem elastseks. 6 aasta jooksul toimus aeglane, kuid siiski maitsmistunde ja keeletundlikkuse taastumine. Kuid umbes 5-6 kuud tagasi ilma märgatava põhjuseta toimus järsk tundlikkuse halvenemine, tugevnesid ebameeldivad tunded keelel ja keelealuses alas, mis tekitab püsivat ebameeldivat ja ebakomfortset tunnet. Umbes 1 kuu tagasi märkasin, et keelel pikki keelelihast tekis silmaga märgatav ja kõvenenud soon (nagu oleks lihas paistes ja pingul), alates keele juurest pea keele otsani. Mind see väga häirib ja tunnen selle üle muret. Millega võib olla seotud kirjeldatud halvenemine? Mina ei tea, mis arst-spetsialist kirjeldatud probleemidega tegeleb ja kelle poole pean pöörduda (neuroloog, stomatoloog, näo-lõualuukirurg ?). Palun Teie nõuannet, kelle poole pean pöörduma, millest alustada. Perearst on nõus vajadusel andma saatekirja.

Lugupidamisega
T. N.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Alustada tuleks visiidiga stomatoloogi (tarkusehamba eemaldaja) juurde. Seejärel helistage tel 6 748 591

Dr. Ain Pajos

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Neuroloogia

Keele nõrkus

Tere. Kirjutan Teile seoses muret tekitavate sümptomitega. Olen 30-aastane naine, ärevushäire ca 15aastat. Sümptomeid olnud igasuguseid, aga nüüd paneb väga muretsema. Eelmine suvi oli mul puuk, tehti ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Kui vaevused tekkisid kohe peale teist süsti, võib see tingitud olla reaktsioonist vaktsiinile. Mõne nädala või kuuga peaks kõik mööduma. Kui probleem püsib, tuleks kaaluda antidepressandi vahetust.
Loe edasiVaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: