Neuropaatilised valud ja unehäired 09.02.11 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Seljale on tehtud 2008a kahel korral operatsioonid ja nüüd kannatan neuropaatiliste valude all, mille tagajärjel on tekkinud stress ja seoses sellega ka unehäired. Magan algul jutiga 2,5 tundi ja siis juba pinnapealselt mõned tunnid juurda, kokku mitte üle 5 tunni. Olen palju medkirjandust lugenud. J. Saarma raamatus "Depressioon" räägitakse ammooniumkloriidi lahuse süstimisest veresoonde ja A. Paju raamatus "Stress ja heliravi" heliravist. Kas neid meetodeid tänapäeval kasutatakse ja kuhu tuleks selles küsimuses pöörduda? Olen korra, 4 kuud järjes teinud amitriptylini-25, 1 tbl/õhtul ja see andis päris head tulemust. Nüüd sellest möödas 3,5 kuud ja valud häirivad uuesti und. Kui sageli ja pikalt peaks tegema ravikuure amitriptyliniga?
Lugupidamisega, A.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Arvan, et nii kroonilise valu kui depressiooni vastu aitab just amitriptüliin. Soovitan algul võtta 1 tab õhtul ja 1 nädala pärast 2 tabletti õhtul. Ravikuur on pikk 0,5 -1 aasta, hiljem veel järelarvi väiksema annusega. Amitriptüliinil on aga mitmed kõrvalnähud, mida tuleks arvestada.

tel. 6 748 591
dr. Ain Pajos