Peale ajutraumat kummalised hood 11.11.10 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Mul käivad mingisugused veidrad hood peal, need näevad välja umbes nii:
näiteks kui olen väga väsinud või keegi teatab mulle mingi halva uudise või olen teinud füüsiliselt või vaimselt väga pingutavat tööd, siis tunnen, kuidas peas muutub kõik kummaliseks. Ma ei oskagi seda täpselt kirjeldada, aga pea muutub selliseks raskeks, oleksin nagu vati sees, sel hetkel olen väga kergesti ärrituv, ei taha/jaksa teistega suhelda, väga tihti hakkan iseenesest nutma. Kuid see on alles eelmäng, sellele järgneb siis see nö hoog, kus ma nagu vajun ära, mu mõistus on sellel hetkel selge, kuid ma ei suuda ennast siis liigutada ega teiste kõnele vastata, see kestab umbes paarist minutist kuni 15 minutini. Siis suudan ennast jälle liigutada, kuid ei mäleta sellest hoost suurt midagi, aga tean, et hoo ajal saan aru kõigest, mis toimub. Peale hoogu (mis on viimasel ajal keskmiselt 1 kord nädalas) on järgmised paar päeva kummalised, esineb ka kergemaid(lühemaid) järelhoogusid. Nendel paaril päeval on enesetunne enam-vähem samasugune, nagu just vahetult enne hoogu (nagu ülevalpool kirjutasin). Lisaks olen siis paranoiline, tekivad igasugused hirmud (üldiselt endale ette kujutatud asjadest), kõne on natuke raskendatud, keskenduda ei suuda, mõtlemine on raskendatud (nagu tuleks mõtetele sein ette, millest läbi mõelda ei suuda). Aga nendel vähestel päevadel, kus hoogu ega neid hoojärgseid asju pole, on kõik väga normaalne. Mis asi see võiks olla? See tõsiselt segab mu elu, mul on ka väike laps, kellega olude sunnil pean väga tihti kahekesi olema, siis on see ka päris ohtlik.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Rääkige perearstiga, paluge temalt saatekiri neuroloogile ja helistage tel. 6 748 591. Tegemist võib olla traumajärgse epilepsia väikeste hoogudega nii et vajalikud on lisauuringud. Paluge enda kätte ka kõik materjalide koopiad traumajärgsetest uuringutest.

Dr. Ain Pajos

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Neuroloogia

mis mul viga on?

Tere. Mul on juba pikemat aega kummalised peavalud. Tavaliselt hommikuti kui üles tõusen pea valutab kuid kaob peale veidikest ärkel oldud aega ja kohvi joomist. Vahel istun rahulikult tunnis kui pähe ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Migreenipeavalud esinevad tavaliselt hommikuti ärkamisel. Üritage võtta 1 tbl paratsetamooli valu algul. Kui valuhood esinevad sageli, tuleks külastada neuroloogi.

Dr. Ain Pajos

Loe edasi

tere

olen mures oma mehe tervise pärast. ta on 41 aastane ja tal peas pidevalt paha.ta parem pool on tuim ja kogu aeg on uni ja väsimus.kui peas paha siis ka käsi ja nägu paistes.pidevalt käib pea ringi ja ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Tulge konsultatsioonile

Tel. 6 748 591
Dr. Ain Pajos

Loe edasi

kummalised peavalud

mul on alates 15 aastast tugevad peavalud. praegu 26a. nad esinevad periooditi. lärmi ja kõva häält talun üldiselt hästi, välja arvatud üksluine tänapäeva muusika ja selline. neil puhkudel hakab ta valutama. ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Tüüpilisena algavad migreenihood selles vanuses. Närvipinge ja stress sagestavad valuhoogusid. Lihtsamal juhul aitab paratsetamool valu algul.

Dr. Ain Pajos
6 748 591

Loe edasi

kummalised hood

tere, lp. doktor.
pean ennast terveks inimeseks. kui üldse haigeks jään (ka viirushaigustesse), siis enamikul juhtudel vaid üleväsimuse perioodil justkui.
eelmisel sügisel juhtus aga minu ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Toodud kirjeldus viitab paanikahäirele. Põhjuseks sageli depressiivne seisund mis labiilse närvisüsteemiga inimestel tekib kergesti kestva stressisituatsiooni tagajärjel.
Tervenemise toob pikaajaline ...

Loe edasi

Peavalud ja nn. lainetamine peas.

Jõudu!

Olen 32 a. mees ning muret teevad peavalud. Valud hakkasid ca kuu aega tagasi, alguses oli neid harvemini, praeguseks praktiliselt iga päev. Valu ei ole oma iseloomult terav vaid meenutab ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Soovitan neuroloogi konsultatsiooni.

Dr. Ain Pajos

6 748 591

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: