Lõin pea ära 13.02.10 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere,
nädala aega tahasi (eelmine pühapäev 7.02) lõin pea oimukohta väga tugevalt ära (olen 25 aastane naine). Süda pahaks ei läinud ja teadvust ei kaotanud. Kolmapäevaks oli valu läinud. Infoks veel see, et ei valutanud otseselt peavaid löögi saanud koht ehk vasak oimu koht. Nüüd laupäeval -13.02- hakkas antud koht uuesti tundma andma. Lisaks onsellised teravad torked kohati. Süda ikka paha ei ole valutab vaid löögi saanud koht. Tahtsin küsida, et kas sellises olukorras oleks vaja pöörduda arsti vastuvõtule ning kas võib tegemist olla millegi tõsisemaga? Lisaks veel seda, et koht katsudes ise ei valuta ning muhku ei tulnud.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Löögi järgsel pähe on alati võimalik ajukelmetealuse verevalanduse teke mida saab algselt diagnoosida vaid kompuutertomograafia uuringu abil. Kui peavaevused püsivad, soovitan pöörduda haigla EMO osakonda.

Dr. Ain Pajos