Isheemilis-gliootiline kolle 22.01.10 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere !
Olen 53-aastane naine.
Peavalud kuklapiirkonnas on esinenud ammu. Viimastel kuudel lisandus pearinglus. See esineb valdavalt asendi muutmisel (pikaliasendist istuli, pikaliasendis küljelt küljele jne). Neuroloog saatis MRT uuringule.
Tulemuse suhtes oli doktor kidakeelne - üldjuhul kõik korras, kontrollige südant ja vererõhku. Seni pole need muret teinud.
Diagnoosiks oli pandud: paremal F-l üksik väike , tõenäoliselt isheemilis-gliootiline kolle.
Palun seletage see diagnoos lahti.
Tänan ette !

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

See ei ole diagnoos, vaid MRT leid. Tegemist on väikese ajukoe kahjustusega, mille põhjus on ebaselge. Leid ei ole Teie vaevuste põhjustaja. Tegemist võis olla nn. asendivertigoga, mille põhjuseks mööduv häire sisekõrva tasakaaluorganis. Peavalud aga on teine probleem (migreen?, närvivalu?).
Kui selgust ja abi ei saa, tulge vastuvõtule.

Tel. 6 748 591
Dr. Ain Pajos