Ekslik diagnoos 19.10.09 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Mida peab arst tegema kohe kui paneb diagnoosiks kooma? Juhtus kevadel avarii, mille tulemusena kohale tulnud kiirabi arst pani kannatanule diagnoosiks kooma. Mis õnneks ennem haiglasse jõudmist siiski valeks osutus. Samas teel haiglasse ei tehtud kannatanu heaks mitte midagi vaid oli ema süles. Kannatanu oli 8 kuune ning tegelikut õnneks magas lihtsalt sügavalt. Minu teada on kooma selline diagnoos, mille puhul tuleb kohe anda kõik võimalikku esmaaabi ning toimetada kannatanu kiiresti haiglasse.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Koomahaigel tuleb jälgida südametegevust ja hingamist ja võimalusel vererõhku ja vajadusel neid funktsioone toetada. Haige tuleb kiirelt toimetada haiglasse kooma põhjuste väljaselgitamiseks.

Dr. Ain Pajos

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Neuroloogia

kas sclerosis multiplex?

Tere!
Suvest saadik on mind vaevanud imelikud sümptomid: kõigepealt, valu jalas, tundus nagu liigesevalu, alati annab tunda paremas jalas kui jalalaba liigutan. Siis "nõelatorked" näppudes ja varvastes. ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Enesele ise diagnoosi panek on reeglina ekslik, aga sageli tervisehäireid põhjustav tegevus. Soovitan minna neuroloogi vastuvõtule.

Dr. Ain Pajos
tel. 6 748 591

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: