Pidev õhu allaneelamine ja valud 19.10.09 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Pöördun Teie poole, ei oska hetkel enam mujalt abi otsida. Erinevad arstid on öelnud, et inimene on füüsiliselt terve, probleem peab olema neuroloogiline. Minu 21 aastasel pojal on juba 4 aastat iseäralik probleem - ta tunneb et söömise ja joomise ajal neelab ta alla pidevalt õhku ja siis tekivad tal tugevad röhitsused, rinnus valud, süda hakkab kloppima ja enesetunne on väga halb. Ta on tõmbunud väga endasse, ei taha käia koolis ega suhelda sõpradega. Selline nähtus hakkas tal kunagi pärast üht õnnetut õunatüki kurku tõmbamist, kui oli tekkinud tugev lämbumistunne. Noormehega on tegelenud perearst, määranud talle erinevaid uuringuid, "sondi" neelamist, südameuuringuid jne. Kõik on olnud korras. Poisil on küll nägu ühele poole viltu, talle tegi 3 aastat tagasi ninaseinte operatsiooni prof.dr. Kull Tartus. See asja ei parandanud. Jään väga ootama Teie arvamust! Aitäh!

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Neelamine toimub automaatselt, ilma teadliku tahte ja kontrollita. Protsess on mitmeosaline ja keeruline, nõuab koordineeritud lihastegevust ja mitme kraniaalnärvi juhtimist ja kontrolli. Seetõttu esinevad neelamishäired sageli väga erinevate närvikahjustuste ja lihashaiguste korral. Kui poisil ei ole diagnoositud mõnd kroonilist lihashaigust, jääb võimalus mõne kraniaalnärvi kahjustusele - miks on nägu viltu? näonärvi kahjustus?-küsige selle kohta Tartu kurguarstidelt.

Dr.Ain Pajos
tel. 6 748 591