Käsi küünarvarrest justkui kinni seotud, süda, pea 05.09.09 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere
Ei tea enam kelle poole pöörduda,2008 jaan. tekkis äkitselt tohutu nõrkus, jõuetus,isegi tassi ei jaksnud tõsta, olin näost täiesti valge, käed ja jald külmad.Tehtud sela jal ka üks ekg, mis näitab ,kerget, rütmist väljas olekut. Vahetasi perearsti ja 1,5kuud hiljem selgus, et hoopis rauavaegus. Lisaks nõrkusele esines aegajalt just rohkem vasakus käes sellist tunnet justkui oleks žgutiga käsivarrest kinni tõmmatud ja veri ei pääse liikuma.Sain b vit. süsti kuuri.Märtsis jäin rasedaks ja kogu raseduse ajal nimetaud probleeme enam ei esinenud. Sünnitasin 2008dets. Jaan 2009 jäi kurk haigeks, veebr.tekkisid taas rütmihäired(ekg-dele fiskeeritud pole),paralleelselt hakkaisd probleemid liigestega(hommikuti kanged, jäigad, isegi praksusid),. Lisaks hakkas tihti pea ringi käima( pole vahet kas istun vaatan telekst või nt jalutan),tekib selline tunne, et kohe vajun musta auku , liskas lõi nina-silmade vahel sellist pinge või rõhu tunnet, Silmaarsti sõnul silmade rõhud ülemise piiri juures, kuid muidu silmad terved. KNK arsti juures selgus,et mandlid mädased. 18.aug.2009 oli mandlite op(arsti sõnul massiliselt mädakorke ja mäda täis. Hetkel opist möödas 3nädalat. Viimase 1,5nädal jooksul on ikkagi südames tunda ebamugavus tunnet, nagu ogad sees, vasakus käes tundnud taas ,kinni olemise tunnes, ja mõnel korral isegi paremas sääres, mitu korda päevas olnud jälle sellist tunnet, et kõik hakkab järksu ringi käima ja kohe kohe minestan(viskan enne piklai ja siiski käib kõik ringi). Kardioloogi vastuvõtul käinud 2x enne mandli opi ja tema sõnul hetkel ravi ei vaja v.a panangini kuur. Pearinglused on niivõrd tugevad ja järsku tulevad.Perearst ei oska minuga enam miskit peale hakata. Lisan ka selle, et peale sünnitust diagnoosis neuroloog mul diski prolapsi(valu kiirgub tugevalt ka jalga
Kust otsast taas alustada?
Loodan, et saate mind aidata. Aitäh

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Vaevuste põhjuseks võib olla krooniline ärevus ja depressivne seisund.

Dr. Ain Pajos