Peavalud 02.08.09 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Sinu küsimus:
Küsimuse pealkiri: Kauakestnud peavalud
Küsimus: Tere. Mul on esinenud peavalud juba paar kuud. Iga päev
valutab.
Kui algas, olid mul seljavalud. Alaselg valutas tugevalt, just kui
õhtul
pikali heita, nüüd on need ikka, aga nõrgemalt. Pikali visates, valu
läbistab nagu alaseljast kõhuni ja mööda selgroogu allapoole
jalgadesse.
Perearst soovitas mingite geelidega määrida, mis natukene aitasid, aga
ei
võtnud valu täielikult ära. Peavalud hakaksid sellest kuskil paar
nädalat
hiljem, mul on koguaeg pea suhteliselt tihti, korra nädalas kindlasti
valutanud, aga siis hakkas järjest tihedamini valutama. Kuskil maist
hakkas pea igapäev vaklutama. Ta ei valuta tugvasti. Aga hommikul
ärgates
kohe tunnen et valutab ja kui tabletti ei võta siis nii õhtuni välja.
Algul ma võtsin valude vastu ibumentini 200 st 3 tükki. see võttis
õhtuni
valu ära. Arst väitis, et peavalud on tingitud koolipingest. Ja et
peaksid
varsti üle minema. Saatis ka neuroloogi juurde, kes midagi ei leidnud
ja
kirjutas co codamoli. ja ütles, et paari nädalaga peaksid üle minema.
Nüüd
on sellest möödunud juba 2 kuud peaaegu. cocodamoli võtsin ma 3
nädalat,
siis seda enam ei müüdud ja hakkasin solphadeini võtma. Seda olen
siiamaani võtnud. Iga päev 1 või kaks. Veel on mul vahel pearinglused,
mis
pole neist tablettidest põhjustatud, vaid need esinevad just siis kui
ma
pole tablette jõudnud võtta, nt hommikul. Veel on mul iiveldus, eriti
on
see siis, kui ma palju rabelen. IIveldus esineb ka siis kui ma hommikul
peale ärkamist kohe söön. Seega ma hommikuti ei söö ja ootan umbes paar
tundi enne kui söön midagi. KA mahla või tee joomine tekitab seda. Äkki
te
soovitate mul mingitele uuringutele minna, või mingeid teisi ravimeid
võtta
või midagi. Perearst ei reageeri väga mu kaebustele ja kuskile pöörduda
ka
ei oska.
Millal kaebused algasid?: u 2-3 kuud tagasi
Varasemad pöördumised: Perearst, kes pidas seda pingest tingitud
valudest.
Uriiniproov, vereproov olid korras. Ka veeniveri oli korras, tehti ka
kilpnäärme test, kuna isal on kilpnäärme haigus, see oli ka korras.
Ravimite tarbimine: algul ibumetin 3x200 mõndaaega aitas seejärel
cocodamol aitas umbes 10 tunniks nüüd solphadein mis ka aitab umbes
pooleks päevaks.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Minge uuesti närviarsti vastuvõtule.

Dr. Ain Pajos