aktiivsus-tähelepanuhäire 29.06.09 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere! Olen 22 aastane noormees. Sündisin reesuskonfliktiga, sünnitus kutsuti esile, veri vahetati kohe välja. Sündides oli sinine rõngas ümber suu. Olin üpriski kerge laps. Kogu elu olen kannatanud tähelepanuhäire ja rahutuse käes, kaldun langema oma maailma. Kuivõrd võib traumaatiline sünd seda esile kutsuda?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Sünniga kaasnev kerge ajutrauma võib põhjustada ärevust, kiiret väsimist, püsimatust ja tähelepanuhäireid, mis avalduvad kõige enam teismeliseeas. Hiljem seisund vähehaaval normaliseerub sageli.

Dr. Ain Pajos

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Neuroloogia

F90.0 Aktiivsus- ja tähelepanuhäire

Tere olen mees, 28 aastat vana. Sain aru,et mul kogu teadlikku elu jooksul olid sellise sündroomi sümptoomid (täpselt üheksa üheksast DSM-IV klassifikatsiooni järgi).Ei tea kas mul on õigus, age need asjad ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Tuleb pöörduda psühhiaatri poole.

Dr. Ain Pajos

Loe edasi

epilepsia


Kas on õige,et umbes 10aastat pärast epileptiliste hoogude algust võivad need lõppeda ja inimene paraneb,kuna elektriline aktiivsus ajus lakkab?

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Osa epilepsiavorme on iseloomulikud teatud elueale (sageli väikelapse ja noorukieas) ja võivad hiljem iseeneslikult lakata. 10 aastat hoovabadust on soliidne argument et hood ei pruugi korduda.
Elektriline ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: