seljanärv ja epiduraalanesteesia 17.06.09 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Vabandan ette, kui küsimus ei lähe õigele arstile. Peaaegu aasta tagasi tehti mulle keisrilõige. Seljasüsti tehes ei saanud anestesioloog nõela kohe sisse ning ühe katse ajal lõi mul paremasse puusa terav valu. Pool aastat hiljem tekkis mul paremas reises sügelus- ja põletustunne, ülitundlikkus ning tugev valu. Arst diagnoosi seljanärvipõletiku, magnettomograafis oli kõik korras ja operatsiooni vajalikkust ei nähtud. Sellest on nüüd möödas 5 kuud, olen saanud seljasüste, võtan valuvaigisteid ja teen ravivõimlemist, kuid kõik sümptomid on siiski alles. Iga päev ei pea ma küll valuvaigistit võtma, sest saan ilma hakkama, kuid pikalt istuda või külili lamada ei saa, sest puusas või reies hakkab kohe "põletama". Oletan, et see on kaudselt epiduraali tagajärg, sest puusa lööb valu samasse kohta kui tookord süsti saades. Kas mul on lootust, et see asi iseenesest paremaks läheb või mida võiksin veel teha?

Ettetänades,

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Närvivigastus põhjustab valu koheselt, mitte pool aastat hiljem. Tõenäoline on hoopis diskiprobleem, võimalik et samas lülivahemikus kus teostati punktsioon.
Tuleks minna neuroloogi vastuvõtule.

Dr. Ain Pajos
tel. 6 748 591