8.a. poisi peatraumad 11.05.09 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Olen väga mures oma lapse (8.a. poiss) pärast. Nimelt on tal olnud 3 peatraumat, millega ka oleme pöördunud traumapunkti (2 tõsisemat kukkumist - ühe puhul oli lühiajaline teadvusekaotus). Korra oleme käinud ka neuroloogi vastuvõtul, kui lapsel ilmsnesid peavalud, tehti ka kompuuteruuring - kuid selgus, et peapilt oli korras (probleem oli nägemises). Nüüd kukkus laps , esialgu ei rääkinud, kuid peavalud tulid tagasi .
küsimuseks on see - mida peaks selliste kukkumiste puhul tähele panema, millal peaks uuesti minema neuroloogi juurde. Perearst soovitas, et laps vähemalt nädal aega oleks rahulik, kuid eile käis sõbra juures ja oli seal batuudil hüpanud, õhtul peavalud olid jälle platsis. Muretsen oma lapse pärast, et kas sellistel kukkumistel võivad olla rasked tagajärjed, kuigi esialgu see milleski muus kui peavalus ei avaldu.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Peatrauma põhjustab lastel peavalu vaid paar päeva kuni nädal. Korduvaid peavalusid ei saa sellega siduda. Põhjus on ilmselt muu nt. algav migreen.

Dr. Ain Pajos

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Neuroloogia

peavalu

Kas võib olla 18. a poisi otsmikul tunduv pidev rõhumistunne ja valud halva haiguse tunnus?. Ka esineb väsimust, pessimismi, veresooned tulevad oimukohtadel hästi nähtavale. Ka on tal diagnoositud IJA.

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Toodud vaevustega oletusi teha on üsna tulutu. Kui probleem püsib tuleb pöörduda arsti poole.

Dr. Ain Pajos

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: