Peaga seotud probleemid 20.04.09 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere

Olen 18. aastane tütarlaps ja alates eelmisest aastast on mul tekkinud tugevamad peavalud. Sellega on kaasnenud konsentreerimis raskused. Tihti on olnud olukordi, kui teksti hakkab silme ees liikuma või pilt läheb silme ees nii uduseks, et olen palunud enda kõrval seisvatel inimestel mind kinni püüda, juhuks kui kukkuma peaksin. Siiski avalduvad need tugevamini pingeolukordades, seetõttu olen saanud perearstilt ravimi, mis peaks aitama kesknärvisüsteemi ja aju töötamisele. Sellest on olnud kasu, kuid kui ravimi mõju hakkab lõppema tekivad siiski jälle peavalud ja ka konsentreerimis raskused. Samuti ei ole mul ravimist iga päev kasu. Kas mul tasuks tulla vastuvõtule ja lasta teha kompuuteruuring? Mainin veel juurde, et mu emal on kesknärvisüsteemi töötamisega seotud häired. Kas on võimalik, et ma olen midagi temalt pärinud?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Selles eas algavad migreenihood, mis on päritud vanematelt. Valuhood võivad korduda ka edaspidi. Kompuuteruuringust siin abi ei ole. Tuleks minna neuroloogi vastuvõtule.
Dr. Ain Pajos
tel. 6 748 591