peavalud 03.04.09 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere,
Olen 20 aastane neiu. Minu küsimus on peavalude kohta. Alustaksin ehk algusest.
Umbes aasta tagasi diagnoositi mul raskekujuline migreen ning valude vastu määrati mulle Ibuprofeen 600mg ning ka Imigraan. Elustiili muutus ning ravimid on toonud leevendust nendele hoogudele.Kui varem oli migreeni hoogusid nädalas mõnikord lausa 4 korda,siis nüüd vast 2 korraga, mõnikord ka 3, olen pääsenud. Olen õppinud sellega elama,kuid tõsisemad probleemid algasid umbes pool kuud tagasi.
Mul oli avarii ning mul diagnoositi ajupõrutus ning mul oli ka osaline amneesia. Mälu on enam-vähem taastunud,kuid peavalud on võtnud väga hullu pöörde. Need valud pole nagu päris migreeni omad aga samas ei saa neid ka kohe kindlasti liigitada pingepeavaludeks. Toimingud on aeglased, peavalud lakkamatud, üsna tihti jääb tegevus korraga katki,sest kaob nagu arusaamine kohast,ajast, tegevuse vajalikkusest või iseärasusest. Unustan asju, ka on tekkinud pärast avariid väga tugevad unehäired,sest õhtul ei lase peavalu magama jääda ja kui lõpuks ka jään siis hommikul on peavalu lausa tappev. Lisaksin siia veel ka peavaludega kaasnevad minestamised ning, et valuvaigistid(käsimüügi omad) ei aita. Olen nüüd loobunud nende võtmisest, sest muidu rikun veel alles oleva tervisegi ära. Niisiis jõuangi küsimuseni, kas võib olla tegemist mingi muutusega ajus või on hirm asjatu? Kas selliste probleemidega oleks vaja pöörduda neuroloogi juurde või ehk aitaks migreeni ravimite dooside ning võtmise reguleerimine(ehk siis suuremaks ja tihedamaks) leevendada tekkinud probleeme? Kas ja mida võiks või peaks kartma.
Ette tänades ja vastust ootama jäädes,
Neiu

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kui ajupõrutus oli vaid mõni nädal tagasi, on peavalude ägenemine seoses traumaga. tuleks vältida pingutusi , hüppamisi, pikki tööpäevi ja stressi. Tavaliselt vähehaaval seisun normaliseerub. Kui seda ei juhtu, tuleks läbida arstlik läbivaatus ja ka lisauuringud.

Dr. Ain Pajos
tel. 6 748 591

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Neuroloogia

Peavalud,unetus

Peale liiklusõnnetust tekkisid peavalud, hilisemas faasis on tekkinud probleemid magamajäämisel.

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Peavalude ja unehäiretega tegelevad kõigi polikliinikute neuroloogid, kes määravad ka vajalikke uuringuid. Võite tulla ka meie vastuvõtule.

Tel. 6 748 591
Dr. Ain Pajos

Loe edasi

peavalud

sooviksin teada, et kas SM võib põhjustada ka peavalusid. või ei tohiks kolded valu tekitada..?

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Tugevad peavalud ei ole iseloomulikud SM - le.

Dr. Ain Pajos

Loe edasi

peavalud

tere!
mul on mandlid olnud haiged juba umbes 3 aastat. nüüd sügisel lähen operatsioonile. ja peavalud on kestnud aasta aega...üle päeva või kahe päeva. kas on võimalik, et need peavalud on tingitud ...

Katrin Kaarna

Vastas dr Katrin Kaarna

Jah, see on võimalik, kuna teil on krooniline mandlipõletik.
Samas võib olla peavaludel ka palju muid põhjusi: emotsionallne pinge, üleväsimus, lihaspinge jne. jne.
Kui peavalud jäävad mandlilõikuse ...

Loe edasi

Pidevad peavalud

Tere. Mul on olnud pidevad peavalud juba viimased 10 aastat (olen ise 27 a.) igal nädalal kord kuni kaks. Valu tugevus varieerub. Neuroologi külastades (ka kompuuteruuring läbitud) pandi diagnoosiks "pingepeavalud"(käisin ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Kindlasti on võimalik peavaludest raviga vabaneda. Helistage tel. 6 748 591

Dr. Ain Pajos

Loe edasi

peavalud

tere palju teie viisit maksab kui tahaks teie vastuvõtule tulla. Mina olen see kellel hakkasid peavalud kuueaastaselt koos teadvuse kaotustega .Tiina

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Helistage tel 6 748 591

Dr. Ain Pajos

Loe edasi

peavalud

tere olen 31aastane mul on juba kolmas päev tugevad peavalud ja iiveldama ajab ka mulle on kirjutatud selline rohi tramadol aga see ei aita .

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

eelmine vastus.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: