Peavalud 01.01.02 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Mida teha peavaludega, mis on kestnud u. 8 aastat? Olen käinud ka kohaliku perearsti juures ning kohaliku neuroloogi juures (neuroloog mõnitas kah veel), aga nende teadmised on nii madalad, et nad ei suuda isegi selgest jutust aru saada. (Neuroloog vene rahvusest, perearst eesti rahvusest)

Peavaluga kaasneb ka nn. pea kuumenemine ja vahel periooditi ka naturaalne migreeni hoog. Peavalu võib kesta vahetpidamata nädalaid, ainult vahel väiksem paus. Kohalik arst määras mingit Clotam´it ja veel mõnda tühist asja, mis ei aitaks isegi imikut (nii lahjad rohud - kas arstid tõepoolset ei tea, mis on üks korralik valu??? Kas pean minema narkoärikate juurde morfiini ostma või???)

On tehtud Mustamäe kiirabihaiglas pea uuring nõ. elektriga läbi kajastades, ja absoluutselt midagi ei leitud - olen terve inimene! On olnud ka kõrgvererõhuprobleeme, mis küll vaid ajuti kurnavad, asi on paranemas. Vererõhuga leiti mul reniini kõrge sisaldus veres ( 4 korda inimese max lubatud määr, tabletidest Renitec ´i määrati ja võtan) ja taheti hakata neeru veresooni läbi suruma. Keeldusin ja lootsin ikka teisiti läbi saada (äkki teevad veel suhkruhaigeks). Asi mingi hetk hakkaski paranema ja isegi peavalud tõmbasid ennast tagasi (täiesti iseenesest). Pool aastat hiljem hakkas jälle sama jama.

Kohalik perearst soovitas (pilaga pooleks või???) mul minna hullumajja vastuvõtule (psühhoneuroloogia haiglasse) , kuulasin ta jutu ära ja ei teinud seda, kuna: mul on teatud ringkondades tutvusi ja tean, et arstid on faktiliselt väga palju patsiente saatnud enda saamatuse tõttu hullumajja vastuvõtule (ka just peavaludega jne) ja seal targemaks pole keegi saanud. Faktiliselt on mõni neist surnud (üks peaajuvähki) ja see probleem on olemas, ükskõik palju siis arstid püüavad ennast oma jutukestega puhtaks pesta: see jutt on nn. mitteprofessionaalsete arstide kassasse, tarkasid arste tahan kiita.

Lõpuks märgin, et narkomaan pole kunagi olnud, alkoholiga käin möödukalt ringi ja suitsetamise olen praktiliselt ammu maha jätnud ja hull kindlasti ka pole.

Kas te oskate mulle soovitada, mida peaks edasi tegema?

Ette tänades!

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tulge vastuvõtule.

Dr. Ain Pajos