Parkinsonism 06.02.09 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere,
Minu emal(64.a.) diagnoositi 2006.a. Parkinsoni tõbi,21.01.2009 sai ta diagnoosi progresseeruv supranukleaarne halvatus.Ravina on ta saanud siiamaani regulaarselt Sinemet 750mg jagatuna 5-ks annuseks päevas ja Mirapexin 0,7*3
Positiivset efekti ravimitest ei ole tekkinud.Nüüd haiglaravil viibides peatati tal ravi endiste rohtudega ja ravi hetkel ei olegi.Kas on võimalik täiendavad uuringud või kas oleks näidustatud kirurgiline sekkumine?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tegemist on veidi laiema aju subkortikaalsete tuumade kahjustusega. Kirurgilist ravi sellele ei ole, küll aga eeldab diagnoos MRT uuringut.

Dr. Ain Pajos