kirves abaluude vahel 04.01.09 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Algas asi septembri lõpus, ühest päevast ja tühja koha pealt. Esialgu olid valud parema õla sees. Mõni päev oli parem, mõni päev ei saanud käsi liigutadagi. Mõni nädal hiljem suundus see valu kaela sisse, kael oli krampis, pead pöörata ei saanud. Jällegi sama asi, vahepeal oli päris hea olla ja siis jälle väga hull.
Loomulikult käisin arstil, esialgu ikka perearsti juures. Kirjutas tablette. Võtsin, ei teinud paremaks. Läksin tagasi ja kirjutas teist sorti tablette. Ei teinud paremaks, läksin tagasi. Siis tehti vereproovid ja röntgenpildid. Ja perearst ütles, et kõik tundub korras olevat.
Valud ikka üle ei läinud, uurisin siit-sealt ja seadsin sammud manuaalteraapiat tegeva arsti juurde. Tema masseeris kaela ja ragistas mu kaelalülisid. Käisin seal palju kordi ja jätsin sinna ikka mõnusa summa. Ja läks täitsa heaks. Terve detsembrikuu oli üsna hea olla, kuigi öösiti väsis kael ja ülaselg kuidagi väga ära.
Praegu aga jälle on asi hullemaks läinud. Abaluude vahelt (selgroo kõrvalt) kisub valusasti kui lõua rinnale panen ja ükspäev oli jälle kaela väga valus pöörata. Kui mingi vale liigutuse teed, tuleb terav valu ja kaua aega ära ei lähe.
No nii ära tüütab see jama, ei saa mitte kuskilt abi. Vanust alles 23 ja nii vigane. Ostsin juba ammu endale Dormeo padja, nii et magades peaks kael õiges asendis olema. Teen ka kaelaradikuliidile mõeldud harjutusi vaikselt, aga ikka ei aita. Mida teha??

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tegemist võib olla kaelalülidevahelise kõhrketta vigastusega. Soovitan teha perearsti kaudu rö. ülesvõtted kaelalülidest ja tulla vastuvõtule.

Dr. Ain Pajos
tel. 6 748 591