küünarnuki närv 03.06.08 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Aastaid tagasi jäin autole ette, vigastused oli reieluumurd ja vasaku käeluumurd kuskil õla ja küünarnuki vahepealses osas. Kuid käle operatsiooni ei tehtud, loodeti et kasvab niisama kokku. kasvaski, kuid nii et käsi on nüüd kõver ja küünarnuki juurest miski surub vastu närvi nii et valutab natukene ja käsi sureb aegajalt ka ära. Küsimus selline, et kas see, et see küünarnuki juurest kuidagi vastu närvi surub, võib põhjustada ka närvi valu mujal kehas, näiteks rinnus või kuskil muus kohas? Kuna rinnus ka on hakanud valu (arstid ei leidnud põhjust) siis on tunne et see äkki on seotud kuidagi?
Tänud!
Allas

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Küünarliigese traumaga võib saada kahjustatud ulnaarnärv samas käes - valu ja tuimus-suremine on siis käelaba välisserval ja väikesel sõrmel. Rinnavalu ei ole sellega seoses.

Dr. Ain Pajos