kukkumise tagajärjed 28.05.08 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Kolm nädalat tagasi kukkusin selja alaosaga vastu kõnnitee äärekivi, koheselt arstile ei pöördunud ja seljast pilti tehtud ei ole, kui nüüd lasta teha läbivalgustus, kas seal oleks enam näha kukkumisel tekkinud vigastus (näiteks mõra)?
Liikumine otseselt takistatud ei ole, kõndima hakkamisel annab tuima valu, kuid see on talutav, küll saan istuda vaid kindlas asendis, kui otseselt ei toeta kukkumiskohale. Magamisel on valulik küljelt-küljele pööramine ja sellele kohale seljal toetudes magade ei saa.
Kaua sellise kukkumise tagajärjel võiks olla paranemine? Ja millise arsti poole peaks uuringuteks pöörduma?
Ette tänades!
Anna

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Võimalik lülivigastus on rö. pildil veel kindlasti nähtav. Paranemine, kui llülimurdu ei ole on iseeneslik, tuleb vaid vältida selja koormamist.

Dr. Ain Pajos