Silmade pilgutamine 25.05.08 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere
Mure siis selline et 10 aastane pilgutab silmi. Oleme käinud silmaarsti juures kõik oli korras .Siis käisime lasteneuroloogi juures, kus erilist abi ei saanud ainult öeldi arvutis olla ei või, igapäev õigel ajal magama jne. Aga sellest mingit abi ei ole.
Silmi pilgutab kas murest, või erutusest ja eriti kooliaasta lõppus. Sooviks teada kas pilgutamist on võimalik välja ravida ja kus oleks võimalik saada profisionaalset abi.

Arst vastas:

Katrin Kaarna

dr Katrin Kaarna

Neuroloog

Päevakirurgia Erakliinik Medex

Tänan Teid küsimuse eest!
Silmade pilgutamine, mis tekib teatud situatsioonis ( näiteks kooliaasta lõpp jne. ) on lapse närvisüsteemi ebaküpsusest tingitud häire ja kaob tavaliselt siis, kui laps piisavalt puhkab ja emotsionaalne pinge kaob.
Tabletti või süsti, mis selle probleemi lahendaks, ei ole olemas. Lasteneuroloogi poolt antud soovitusi on ülioluline järgida, et lapse närvikava säästa ja toetada. Professionaalset nõuannet olete arstilt juba kuulnud, nüüd tuleb Teil endal professionaalselt seda täita ning suvel mõnusalt koos lapsega puhata.
Edu soovides,
katrin kaarna

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Neuroloogia

Kas kroonilised ja eluaegsed tikid?

Tere
Probleem hakkas kuskil 4 aastat juba tagasi ning väljendub siis selles , et on tahtmatu silmade pilgutamine ja pööritamine.Kuid see käib hooti , sest on olnud perioode , kus ei tule silmade ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Tikid esinevad tavaliselt lapseeas 8-14eluaastal, seejärel vähenevad ja kaovad. Vahel siiski jäävad ka täiskasvanuna, enam stressisituatsioonides. Tahtega võib liigutusi mõneks ajaks maha suruda, aga seejärel ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: