lõge 14.05.08 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere! Kui õrn koht on imikul lõge? Mis võib juhtuda kui lõgeme pealt saab viga? Ja kui ta sealt viga saab, kas lapsel on see valus ja hakkab nutma? kui lõge on saanud natuke muljuda, kas on ohtlik siis kui laps seda tunneb valuna?

Tänud!

Arst vastas:

dr Katrin Kaarna

Neuroloog

Päevakirurgia Erakliinik Medex

Tere
Imiku suur lõge on avaus koljuluude vahel, mis peaks olema sulgunud esimese eluaasta lõpuks. Lõgeme kohal puudvad koljuluud ja seepärast on see õrn piirkond. Minupoolne küsimus teile on, kuidas on võimalik imiku lõget muljuda? Kui see toimus trauma tagajärjel, soovitan pöörduda lasteneuroloogi poole, eriti kui imik on rahutu, nutab palju või lõgeme piirkonnas on tunda pinget.
Kui midagi Teie lapse käitumise on muutunud pärast seda, palun pöörduge lastearsti või lasteneuroloogi poole.
Parimate tervitustega
Dr. K. Kaarna