Peavalu ja uni 13.05.08 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Probleem: 30-aastane noormees, kes on aastaid maadelnud depressiooniga, s.t. ka tarvitanud antidepressante (praegu remeron). Tal on pidevalt peavalud ja tarvitab seega suurtes kogustes peavalu tablette. On tehtud paar aastat tagasi aju-uuring, kuna kaebas kõrvas kohinat või midagi taolist. (On ka tikid olnud aastaid). Uuring näitas, et kõik on korras. Teine probleem on magamine - s.t. et ta ei suuda üles tõusta, magab kuni 14 tundi, vahel isegi on juhtunud 34 tundi, käies vaid tualetis. On tarvitanud unerohtusid varem, näit.radedormi (psühhiaater kirjutas).Mida ta tegema peaks või millise arsti poole pöörduma? Need peavalud ja magamine - midagi on ju väga valesti. Ja elu kvaliteet on niimoodi varsti olematu (üritab õppida kõrgkoolis).
Teid ette tänades,
noormehe ema.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Ilmselt tuleks üle minna antidepressandile, mis reguleerib ka und ja vaigistab kroonilist valu. Olulised on eluviisid - regulaarne sport.

Dr. Ain Pajos
tel. 6 748 591