Roietevaheline närvivalu? 15.04.08 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Põdesin pikalt viirust, köhisin kolm nädalat ja nüüd, kui köhast lahti sain, tekkis roietekaare alla vasakusse poolde piste, esimesed päevad ei saanud sügavalt sissegi hingata. Nüüd on üle nädala mul see koht tunda, nagu hoiaksin seljas midagi pigistavat, vahetevahel kiirgab valu ka selga. Sain diclaci süste, mis võtsid valu 12 tunniks. Mis see võiks olla ja mis aitaks?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tegemist võib olla muutustega rinnalülidevahelises kõhrkettas ja roietevahelise närvi ärritusega. Tavaliselt on vajalik pikem ravi. Tuleks alustada siiski perearstist, sest võimalik on ka kopsupõletik.

Dr. Ain Pajos